Cechy i zalety :
• Zapewnia dobrą kontrolę udarności, zmęczenia, skurczu i ciągliwości w betonach wszystkich klas.
• Oszczędza koszty, jest łatwiejsze w użyciu, rozprowadza się i jest bezpieczne w obsłudze.
• Może być stosowane w warunkach silnie korozyjnych.
• Kształt jest falisty, co znacznie poprawia siłę kohezji między włóknami a betonem, a także zwiększa odporność na skurcz i pękanie.
Zastosowania:
Włókno może zostać zastosowane w dowolnych rodzajach betonu przeznaczonego dla każdego rodzaju obiektów (zgodnie z normą EN 206). Zawdzięcza to m.in. chemicznej obojętności np:
- w obiektach budownictwa morskiego lub przemyśle chemicznym, gdzie zastosowanie włókna stalowego nie jest dobrym rozwiązaniem z powodu szybkiej korozji.
- posadzki przemysłowe na gruncie, posadzki na stropach,
- stropy zespolone z blachy fałdowej,
- beton natryskowy,
- drogi betonowe,
- podkłady drogowe,
- chodniki mostowe,
- płyty lotniskowe,
- prefabrykaty (m.in. płyty ścienne, słupy, rury, studzienki, szamba, zbiorniki na wodę, krawężniki, podkłady kolejowe).
Dozowanie:
Włókno dozowane jest w zależności od zastosowania w przedziale 1.0 – 4.5 kg/m3 mieszanki betonowej (typowe dozowanie dla posadzek przemysłowych to zazwyczaj 1.5-2,0 kg/m3). Należy dodawać je do mieszalnika razem pozostałymi składnikami mieszanki betonowej lecz przed podaniem wody. Nie należy podawać włókien jako pierwszych. Mieszać na standardowych obrotach ok. 4 minut.
Pakowanie:
Włókno dostępne jest w 1 kg rozpuszczalnych w wodzie workach foliowych. Opakowanie zbiorcze to pudło kartonowe lub worek zawierające 10 worków.